Мова

среда, 15 мая 2013 г.

Соціальні проблеми


Соціум

Численні глобальні проблеми існують в галузі взаємовідносин між людиною і суспільством. Це проблеми охорони здоров'я, освіти, культури, злочинності та ін. Можливості розв'язання цих проблем залежать від рівня соціально-економічного розвитку країн, тому особливої гостроти вони набирають у слаборозвинених регіонах світу. 

   Незважаючи на ліквідацію багатьох масових епідемій (віспа, чума, холера), стан охорони здоров'я у багатьох країнах викликає тривогу. Багато сучасних хвороб (серцево-судинні, легеневі, ракові) є наслідком погіршення екологічної ситуації, малорухомого способу життя, частих психологічних стресів. Замість вже подоланих, виникають нові епідемії, найбільш загрозливою серед яких є СНІД. 

   У країнах, що розвиваються, важливою причиною смертності залишаються інфекційні хвороби (шлунково-кишкові і гострі респіраторні захворювання, туберкульоз). У промислове розвинених країнах більшість людей помирає від серцево-судинних і ракових захворювань. 

   Умовами вирішення проблем охорони здоров'я с перехід до здорового способу життя, забезпечення повноцінного харчування, поліпшення екологічних умов проживання і, звичайно, розвиток медицини, пропаганда здорового способу життя, боротьба з курінням, алкоголізмом, наркоманією. 
   Складна соціально-економічна ситуація в багатьох країнах світу, всесвітня криза духовної культури сприяла переростанню такого негативного явища у проблему глобального масштабу, як злочинність, Інтернаціоналізація злочинності у багатьох випадках значно випереджує темпи світової інтеграції в економічній, соціальній і культурній сферах. Особливо небезпечним стало явище злочинності після того, як вона набрала організованих форм, сформувала і постійно розширює світовий ринок наркотиків і зброї. 
   Іншим дуже небезпечним проявом глобальної злочинності є тероризм

Демографічна проблема

    Вивчаючи населення Землі, ви вже ознайомилися з особливостями його відтворення і розміщення. Ці особливості породили демографічну проблему. Вона дедалі загострюється. У цілому демографічна проблема нині полягає в стрімкому зростанні населення в країнах, що розвиваються, і в загрозі депопуляції, тобто перевищення кількості померлих над кількістю народжених, в економічно розвинених країнах. Обидва процеси є негативними для людства. Крім того, до демографічної проблеми можна віднести і швидкі темпи розростання міст і міських агломерацій. Збільшується також неконтрольована міграція.
    У наш час найгостріша демографічна ситуація склалася в країнах, що розвиваються. У більшості країн Азії, Африки, Південної і Центральної Америки населення подвоюється за кожні 20—30 років. Це переважно економічно слаборозвинені, бідні країни. Стрімке зростання їх населення — одна з причин існування великої армії безробітних і бездомних. Понад 1 млрд людей у світі постійно недоїдають.
    Пік демографічного вибухув багатьох країнах Азії і Латинської Америки, як відзначають демографи, уже минув, однак чисельність людства ще тривалий час зростатиме. Щоб попередити можливі демографічні катастрофи, уряди більш як 100 країн почали реалізовувати програму планування сім'ї. Населення планети перестане зростати лише за умови, що в кожній родині буде не більше трьох дітей.

Відносно новими демографічними проблемами є "псевдоурбанізація" (Індія, країни Латинської Америки), криза великих міст (США), нелегальна міграція (з Азії до Західної Європи, з Латинської Америки до США та Канади тощо

Терроризм

     Тероризм у всіх його форми і проявах і з своїм масштабам і інтенсивності, зі своєї нелюдськості та запеклості перетворився нині у однією з найбільш гострих і злободенних проблем глобальної значимости.
    Прояв тероризму тягнуть у себе масові кількість людських жертв, руйнуються духовні, матеріальні, культурні цінності, які неможливо відтворити століттями. Він породжує ненависть і висловлював недовіру між соціальними і національними групами. Терористичні акти сприяли необхідності створення міжнародної системи боротьби з нею. Для людей, груп, організацій, тероризм став засобом вирішення питань: політичних, релігійних, національних. Тероризм належить до тих видам злочинного насильства, жертвами його можуть стати невинні людей, кожен, котрі мають найменшого стосунку до конфликту.
    Масштабність і лють прояви сучасного тероризму, необхідність безупинної боротьби з нею передусім правовими методиками, підтверджує актуальність обраної темы.
ерроризм - це з найбільш руйнівних держави й суспільства елементів злочинності. Він надає негативний вплив розвиток на інші структурні елементи злочинності. Тероризм впливає як на політичні, економічні, соціальні, морально-психологические, соціокультурні процеси у суспільстві. Сучасний тероризм має величезні фінансовими і економічними можливостями, не контрольованими ні державою , ні суспільством. Вона має власну систему внутрішнього управління і протидії державі інтересах досягнення політичних, економічних пріоритетів і іншої мети. Створено бойові формування, специфічні силові структури, оснащені сучасними матеріально-технічними засобами. Відбувається зрощування тероризму з організованою злочинністю. Досягнення своєї мети, терористи використовують фінансову підживлення, поставивши на потік такі види злочинну діяльність, як продаж наркотиків, торгівля зброєю, работоргівля тощо. Терористичні організації здатні утримувати фахівців різних галузей економічної і з наукового діяльності. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий